2022 FIFA Dünya Kupası Son 16 Turu - Fas - İspanya

FIFA Dünya Kupası

2022-12-06

Ethan Tremblay

Son 16 Turunun son günü, son derece etkileyici bir Fas'ın Avrupa devleri İspanya ile karşı karşıya gelmesiyle tüm turun en şaşırtıcı eşleşmelerinden birini beraberinde getiriyor.

2022 FIFA Dünya Kupası Son 16 Turu - Fas - İspanya

Education City Stadium'dan saat 15:00 GMT'de başlayacak olan bu maçın galibi, Çeyrek finaller için Cumartesi günü Portekiz ve İsviçre arasında kazananla karşılaşacak.

Beklenmedik bir lider

Kabul edelim: Fas, Avrupalı ezici güçler Hırvatistan ve Belçika ile birlikte F Grubu'na çekildiğinde, kimse onlara (ya da Kanada'ya) bir sonraki aşamaya geçme şansı vermedi.

Ne de olsa, Hırvatistan kupanın bir önceki baskısında ikinci olurken, Belçika da çok geride değildi ve 3. sırayı aldı. Fas ise grup aşamasında 2 mağlubiyet ve bir beraberlikle elendi.

Bununla birlikte, dört yılda çok şey değişebilir ve Kuzey Afrika tarafı, ulaşamayacakları bir grubu aldıkları ve sadece ilerlemekle kalmayıp, aynı zamanda 2 ile masaya liderlik ettikleri için bunun mükemmel bir örneğidir. galibiyet ve beraberlik.

Turnuvaya etkileyici bir savunma sergileyerek Hırvatistan'ı sıfır-sıfır berabere bırakarak başlayan Fas, Belçika'yı 2-0'lık skorla devirerek turnuvanın en büyük üzüntülerinden birini yaşadı.

4 puan güvence altına alındığında, Fas'ın bir sonraki tura geçmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğu tek şey, Kanada'ya karşı oynadıkları son maçta berabereydi.

Ancak, Fas'ın hırsları son 16'ya kadar ilerlemenin ötesine geçti ve bunun yerine grup lideri olarak kalifiye olmalarını sağlamak için 2-1'lik sağlam bir galibiyet ürettiler.

Hesaplanmış bir kayıp mı?

Fas, Kanada'yı alt edip F Grubu'nun lideri olmak için varını yoğunu ortaya koyarken, İspanya son maçına Japonya karşısında neredeyse eleme potası ile çıktı. Ya da öyle sandılar.

Açılış maçında Kosta Rika'yı kesinlikle alt eden ve ardından Almanya ile berabere kalan İspanya, +7 gol farkının avantajına sahipti, bu da onlarla puanda eşleşebilen herhangi bir takımın kesinlikle kendisini İberik tarafında en iyi ikinci bulacağı anlamına geliyor. .

Almanya eş zamanlı olarak Kosta Rika'ya karşı canı pahasına oynarken Luis Enrique, kadrosunun çoğunu rotasyona tabi tutmaya ve kilit oyuncuları son 16 Turu için dinlenmeye karar verdi.

İspanyol B-tarafı, 11. dakikada Alvaro Morata'nın golüyle her şeyi kontrol altına almış gibi görünürken, Luis Enrique'nin manevrası, şiddetli bir Japon tarafının uykusundan uyanıp skoru tersine çevirmesiyle tehlikeli bir şekilde mide bulandırıcı bir şekilde sona erdi. ikinci yarı.

Japonya'ya karşı kaybetmek tek başına onları kupadan elemek için yeterli olmazken, Kosta Rika 70. dakikada Almanya karşısında öne geçmeyi başardı ve Japonya ve Kosta Rika'nın yaşayacağı, Almanya ve İspanya'nın yenileceği tuhaf bir dünya durumuna yol açtı. fincandan.

İspanya skoru tersine çeviremese de, şans eseri Almanya, son 20 dakikada 3 gol atarak ve İspanya'yı bir sonraki tura ikinci sırada geçirirken, kendileri de elendi.

İspanya maçına çıkmadan önce Hırvatistan'ın F Grubu'nda 2. sırada yer aldığı göz önüne alındığında, birçok kişi İspanya'nın Balkan tarafına karşı oynamaktan kaçınmak için Japonya'ya karşı kaybetmek istediğini düşünüyor. Ama bu doğru bir seçim miydi?

komşuların savaşı

Her iki ülke de farklı kıtalarda yer alsa da Fas, İspanya'nın en güney noktasından sadece 14 km uzaklıkta.

Ancak futbol söz konusu olduğunda, iki taraf arasında çok daha geniş bir algılanan uçurum var. İspanyol tarafının bu eleme maçında öne geçmesi bekleniyor, ancak Fas, Rusya 2018'deki en iyi 2 takımın yer aldığı grupta 1. sırada yer alarak bu kupada devleri katletmeye hazır olduğunu kanıtladı.

Bu maçta gol arayın, özellikle İspanya ilk yarıda gol atarsa. Durumun böyle olduğunu düşünüyorsanız, Betsson'da 2,24 olarak fiyatlandırılan 2,5 üstü oldukça cazip görünüyor!

En son haberler

Betway, EPL Giant Arsenal ile Küresel Ortak Olmak İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

Betway, EPL Giant Arsenal ile Küresel Ortak Olmak İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler